Virtuálne meny: všetko, čo potrebujete vedieť

Obsah:

Kryptomeny, tiež známe ako virtuálne meny, sú digitálne meny vytvárané pomocou šifrovacieho softvéru. Tento prístup predstavuje riešenie problémov v oblasti bezpečnosti a kontroly, ktoré bránili úspešnému rozvoju čisto digitálnej meny v minulosti. Ak počujete niekoho hovoriť o jednej z týchto mincí, je to takmer určite vo formáte kryptomeny. Tento typ digitálnych peňazí je v súčasnosti v období experimentov a mnohých špekulácií, poďme sa preto spoločne pozrieť na to, ako to funguje, prečo je to investícia, ktorá sa stáva populárnou a kde v budúcnosti kryptomeny skončia.

Existujúce virtuálne meny: Ako fungujú?

Ako existuje mena v plne digitálnom formáte? Na čom sú založené? Aj keď sa proces medzi rôznymi kryptomenami trochu líši, všetky sa riadia rovnakým všeobecným systémom.

Najskôr šifrovanie vyberie základnú jednotku a jej hodnotu v porovnaní s inými menami. Ako základ sa často používa americký dolár. Niektoré kryptomeny sú v súčasnosti univerzálnejšie ako iné. Snažia sa reprezentovať záznamy o dlhu, zmluvy alebo samotný akt výmeny meny. Môže to znieť trochu zvláštne, ale v konečnom dôsledku jednotka kryptomeny nejako súvisí s hodnotou ostatných, ako to platí pre každú menu na svete.

Virtuálne menové jednotky sa potom spravidla vytvárajú, keď dôjde k transakcii. Jednotky sú starostlivo formované a konzervované pomocou algoritmickej kryptografie a potom prepojené do veľkých dátových reťazcov, kde je možné sledovať a vymieňať menu.

Hodnota virtuálnych mien: riskantná investícia

V tejto dobe sú kryptomeny stále veľmi zraniteľné, najmä pokiaľ ide o ich hodnoty. To znamená, že virtuálne meny boli neustálym terčom špekulantov, čo robí ich hodnoty veľmi nestabilnými aj pre najobľúbenejšie virtuálne meny ako Bitcoin.

Ťažba virtuálnych mien využíva algoritmy na prekonanie každej transakcie, zašifrovanie meny a jej pridanie do digitálnej peňaženky, čím sa v podstate overuje a konsoliduje vaša pozícia online. Cieľom tohto procesu je zabrániť duplikovaniu mince, aj keď je ťažké túto požiadavku potvrdiť.

Niektoré šifrovania sú vysoko centralizované a niekto (zvyčajne organizácia, ktorá vytvorila proces / softvér) rozhoduje o tom, koľko meny sa vytvára a ako sa používa. Ostatné typy sú veľmi decentralizované, riadené iba tým, ako a kde sú ľudia ochotní ich použiť.

Sľubné virtuálne meny a zastúpenie kryptomien

Kryptomeny generuje sieť vo väčšine prípadov s cieľom povzbudiť kolegov, tiež známych ako uzly a baníci, aby pracovali na zabezpečení siete a overovaní vstupov. Každá sieť má jedinečný spôsob ich generovania a distribúcie rovesníkom.

Bitcoin napríklad odmeňuje rovesníkov (známych ako ťažiari v bitcoinovej sieti) za riešenie nasledujúceho bloku. Blokom je skupina alebo záznamy. Riešením je nájsť hash, ktorý spája nový blok so starým. Odtiaľ pochádza aj pojem blockchain. Blok je skupina položiek a reťazec je hash. Hashes sú akousi kryptologickou hádankou. Predstavte si ich ako hry sudoku, v ktorých páry súťažia o spojenie medzi blokmi.

 

Základné vlastnosti virtuálnych mien

Každá kryptomena je trochu iná, väčšina však má tieto základné funkcie:

  • Sú nezvratné. Akonáhle pošlete kryptomenu a sieť to potvrdí, nemôžete ju získať. Kryptomeny sú jednosmerné, bez možnosti odmietnutia alebo vrátenia platby.
  • Sú anonymné. Peňaženku virtuálnej meny si môže otvoriť ktokoľvek, nevyžaduje sa žiadna identifikácia a v závislosti od použitej meny existujú rôzne etapy anonymity.
  • Sú rýchle a dostupné na celom svete. Záznamy sa prenášajú cez sieť okamžite a potvrdia sa o niekoľko minút.
  • Sú postavené tak, aby boli veľmi bezpečné. Kryptomeny využívajú najnovšie kryptografické techniky.
  • Majú obmedzenú ponuku ovládanú sieťou.

Ako nakupovať alebo zarábať kryptomeny?

Existuje niekoľko spôsobov, ako nakupovať alebo zarábať kryptomeny:

Ťažba: Ťažba mincí znamená použitie vášho alebo vzdialeného počítača na objavovanie blokov v blockchaine. Môžete si prenajať počítač na diaľku na ťažbu alebo preň nakonfigurovať počítač.

Nákup mien: Nákupom virtuálnych mien na obchodných trhoch môžete pôsobiť ako tradičný investor. V tomto režime sa virtuálne meny obchodujú ako „skutočné“ meny v „online obchodných reláciách“ s kolísajúcimi hodnotami mien.

Pripojenie sa k združeniu baníkov: Môžete sa pripojiť k skupine baníkov pomocou počítača alebo finančne prispieť do fondu. V pomere k vášmu príspevku získate svoje virtuálne coiny.

Oplatí sa investovať do kryptomien?

Investície do kryptomien so sebou nesú vysoké riziko, rovnako ako akékoľvek investície do devíz. Je dôležité zdôrazniť, že niektoré virtuálne meny sú rizikovejšie a volatilnejšie ako iné, zdá sa však, že smerujú k určitému stupňu stability. Stojí za to vložiť virtuálne meny do stratégie diverzifikácie investícií, ale spoliehať sa iba na virtuálne meny je príliš riskantné a môže znamenať stratu všetkých vašich peňazí.

Máte nejaké otázky týkajúce sa virtuálnych mien? Vaše otázky nechajte v komentároch. Sme tu, aby sme pomohli!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *